POLECAMY , UNIKAMY, MYŚLIMY

 • Na Polskiej scenie tatuażu pojawia się, coraz więcej nowych salonów tatuażu, chwała Bogu jeżeli są to salony artystów którzy postanowili osiąść na swoim po wielu latach nauki i doskonalenia szlifu, gorzej jest gdy za tatuaż biorą się ludzie nie mający o nim kompletnego pojęcia, trzaskający w domu na znajomych zmutowane tribale, nie podobne do niczego, a ich najwierniejszymi fanami zostają sami koledzy, znajomi obdarowywani przy każdej okazji nowymi pięknymi Buraczkami, żyjący w błogiej głupocie doczesności cielesnej i na każdym kroku zachwalającymi swego Zioma trzaskającego wyborne tatuaże najwyższej klasy....

  Przewala mi się obiad z zeszłego tygodnia na myśl, o głupocie i ignorancji doprowadzającej do oszpecenia samego siebie, tylko dla tego że nasz ZIĄ zaczyna bawić się chińską maszynką i tuszem pelikana, nie ma bardziej błędnego podejścia niż ocena Tatuatora i tatuaży względem sympatii do niego ( o czym już pisałem przy wyborze salonów tatuażu )

  Naszo - Klasowi , tatuatozy mnożą się szybciej od królików, z zapałem większym niż zajączki Duracel ...

  Prawdziwy Problem pojawią się w momencie w którym Nasi Ulubieńcy zafascynowani Kat von D. LA ink Miami Ink, zaczynają otwierać własne ośrodki zagłady sztuki, w których katują nieświadomych klientów, podając się za profesjonalistów, którzy mają "Normalne maszynki" , i kupują farby przeznaczone do tatuażu.

  Czasami wydaje mi się, że lepiej było gdy sprzęt był trudniej dostępny, w tedy po Maszynki sięgali ludzie którzy byli naprawdę związani z tatuażem i widzieli w nim swoją przyszłość , a ktoś widział w tym ich przyszłość .

  Zalew rynku Chinolami, skręcanymi z byle czego dał Piwnicznym skreczerom poczucie bycia profesjonalistami, i doprowadził w Polsce do tego co obserwuje się od lat np. w stanach, " Tanie tatuaże nie są dobre, a dobre tatuaże nie są tanie"

  I pisze te słowa nie do znających temat Tattoo Fanów, lecz do postronnych osób które może trafią na te kilka wersów i przekonają się, że nie każde studio tatuażu oznacza profesjonalizm, i lepiej 3 razy się upewnić gdzie się idzie, zanim trafimy w poczuciu bezpieczeństwa, do pozbawionych moralności i jakichkolwiek umiejętności, oszpecaczy którzy mienią się tatuatorami

  STUDIO TATUAŻU NIE OZNACZA PROFESJONALIZMU , znaczy to tyle, że głupota znalazła swe ujście, a brak wyobraźni i jakiejkolwiek etyki doprowadził do okaleczenia ludzi w sposób karygodny, bo Podawanie się za Profesjonalnego tatuatora i branie zapłaty za oszukiwanie ludzi powinno być karane !

  Są Liczne salony tatuażu które poszczycić się mogą świetną renomą , sami tatuatorzy licznymi nagrodami, i to właśnie ich się powinno wybierać.

TATTOO FEST 2010 KRAKÓW

SALON TATUAŻU

Już 12 i 13 czerwca w Krakowie będziemy bawić się na „Tattoofest 2010”. Organizatorzy przewidzieli konkursy oraz dużo rozrywki. Wystarczy przyjechać i dołączyć do grona imprezowiczów. Bawimy się przy ul. Klimeckiego 14, w Chemobudowie – hali wystawienniczej.

 • Dla zainteresowanych rywalizacją przedstawiamy listę konkursów, które odbędą się podczas festiwalu:

  SOBOTA 12 CZERWCA:

  Kompozycja damska – tworzymy tatuaże dla kobiet pod względem dopasowania do ich charakterystycznej anatomii, kompozycji oraz estetyki umiejscowienia na ciele. Ważny będzie również dobór motywu do charakteru modelki.

  Kompozycja duża – nowa kategoria oznaczająca pokrycie tatuażem części ciała takich, jak: plecy, tors, ręka lub noga. Motyw musi być spójny pod względem tematu i będzie oceniany pod względem kompozycji. Best of Day

  NIEDZIELA 13 CZERWCA:

  Tatuaż czarno-szary mały – tatuaż dopuszczany do tego konkursu nie może przekraczać formatu A5. Dopuszczalne jest wykorzystanie dodatkowo dwóch kolorów – biały i czerwony.

  Tatuaż czarno-szary duży – format większy niż A5 i również dodatkowe dwa kolory j.w.

  Tatuaż autorski – tatuator nie może inspirować się żadnym innym wzorem, ma to być jego oryginalny motyw. Best of Day

     Oczywiście taka impreza nie może obejść się bez koncertów! W namiocie rozłożonym na parkingu przy Chemobudowie wystąpi niemiecki zespół Caliabn, francuski In Other Climes i nasz polski Faust Again z Grudziądza. Grupy grają metal core. Ponadto pokaże się krakowski Drawn My Day. To wszystko w sobotę. W niedzielę zagrają brytyjski The Business, szczeciński Analogs, bydgoska Schizma, śląski Bulbulators  oraz 1125 ze Złotowa. Muzyka będzie towarzyszyć całemu festiwalowi. Serdecznie zapraszamy, ponieważ będzie to okazja nie tylko do dobrej zabawy, ale również pokazania się w gronie wybitnych twórców tatuażu.

STUDIO TATUAŻU WARSZAWA >>

TATUAŻ JAPOŃSKI

Tatuaż inspirowany sztuką japońską jest od XIX wieku jednym z najpopularniejszych motywów, jaki Europejczycy i Amerykanie wykonują na własnych skórach. Sztuka ta zapożyczona została z Chin lub od Ajnów, uważanych za pierwotny lud zamieszkujący wyspy Nipponu.

Początkowo tatuaż w kulturze japońskiej do XVII wieku pełnił w głównej mierze funkcję identyfikacyjną, odróżniającą osoby o różnym statusie społecznym i przestępców. Nie można więc było mówić o walorach artystycznych dokonań tatuatorskich omawianych stuleci. Dopiero przeobrażenia polityczne i społeczne, jakie miały miejsce w Japonii w wieku XVII, spowodowały "narodzenie się wspaniałego tatuażu artystycznego jako odrębnej gałęzi sztuki, która z czasem stała się powszechną modą, obowiązującą w niektórych grupach społecznych". Na kształt artystycznego tatuażu w tamtym okresie niemały wpływ miała inna dziedzina plastyki, jaką był drzeworyt ukijo-e. Obie dyscypliny z czasem zaczęły się przenikać i łączyć, tak że już w XVIII wieku mówić można o wpływie tatuażu na kształt drzeworytu, a nie odwrotnie.

STUDIO TATUAŻU

Począwszy od XVII wieku tatuaż japoński stał się nową, niespotykaną wcześniej modą. Był ogromnie popularny wśród przedstawicieli różnych grup zawodowych, którzy stworzyli odrębny kanon motywów dla poszczególnych zawodów, np. strażacy tatuowali sobie smoki lub ryby, a więc stworzenia kojarzone z wodą. Okres ten, od ówczesnej nazwy Tokio, określany jest jako okres Edo.

Ikonografia i zasada kompozycji w tatuażu japońskim skonkretyzowała się dopiero w połowie wieku XIX. W XVII wieku, tatuaż jako forma zdobienia ciała cieszyła się początkowo największym powodzeniem wśród niższych warstw społecznych. Dopiero pod koniec XVIII wieku zwyczaj tatuowania zakorzenił się również wśród japońskiej arystokracji. Przełom XVIII i XIX wieku nazywany jest złotym okresem tatuażu w historii Japonii, kiedy został on na trwałe wpisany w kanon piękna. Wstępujący na tron w 1868 roku cesarz Meidzi zakazał jednak wykonywania tatuażu, twierdząc, że jest to sprzeczne z naukami Konfucjusza. Wzrastająca popularność japońskiej ornamentyki ciała w Europie spowodowała jednak uchylenie zakazu jeżeli chodzi o obcokrajowców i marynarzy. Nie zmieniło to faktu, że bujnie rozwijająca się sztuka tatuażu w Kraju Kwitnącej Wiśni została zahamowana na długie lata i nigdy już nie odzyskała swojej świetności, charakterystycznej dla okresu Edo. Dopiero lata XX-wiecznej amerykańskiej okupacji Japonii stworzyły przychylniejszą atmosferę wokół tatuażu.

 

Charakterystyczne cechy tatuażu japońskiego:

- wypracowana asymetria - w przeciwieństwie do drobiazgowej symetrii klasycznego tatuażu Maorysów oraz rozpowszechnionych w świecie przestępczym tatuaży europejskich;

- występowanie motywów wiodących;

- występowanie znacznej ilości drobniejszych, uzupełniających motywy wiodące, elementów;

- figuratywny charakter motywów wiodących;

- geometryczny charakter motywów drugoplanowych;

- stosowanie wyraźnych, dawniej cieniowanych konturów (w celu upodobnienia tatuażu do drzeworytu ukjo-e);

- pokrywanie motywów wyraźnymi, kontrastującymi barwami;

- szeroka gama kolorystyczna oraz stosowanie półtonów;

- wykorzystywanie znajomości anatomii ludzkiej dla podkreślenia dynamiki tatuowanego obrazu;

- kompozycje dynamiczne i statyczne;

- wcześniejsze projektowanie i planowanie wykonywanych motywów;

- uzupełnianie miejsc na obrzeżach kompozycji ornamentami geometrycznymi lub tekstami zaczerpniętymi z buddyzmu.

Motywy wiodące w tatuażu japońskim

Wiodącymi motywami tatuaży w Japonii są takie grupy tematyczne jak: flora, fauna, tematy religijne i mitologiczne oraz przygody bohaterów czy postaci zaczerpniętych z folkloru.
Najbardziej popularne tatuaże roślinne to: chryzantemy (symbol uporu i determinacji), piwonie (symbol zamożności), kwiat wiśni (symbol przemijania i nietrwałości), liść klonu (symbol miłości).
Wśród tatuażów o tematyce zwierzęcej dominują: smok (symbol władzy i siły), karp (męskość, odwaga, postawa stoicka), tygrys (odwaga).
Warta podkreślenia jest obecność licznych motywów związanych z wodą: obok wodnych stworzeń pojawia się często motyw fali, który wzbogaca tło i podkreśla fakturę ciała.
Jeżeli chodzi o tematy religijne, mieszkańcy Nipponu dekorowali swoją skórę postaciami drobnych bóstw buddyjskich, jednak nigdy samego Buddy. Ponadto często wykorzystywanymi motywami były postaci bohaterów narodowych, świętych, samurajów i mnichów, kurtyzan, gejsz, aktorów i zapaśników sumo.

Obecnie posiadanie tatuażu kojarzone jest z działalnością przestępczą. Jednak niezależnie od współczesnej opinii na temat tatuażu z Japonii, motywy inspirowane dorobkiem tej kultury wciąż stanowią ważny element oferty profesjonalnych salonów tatuażu na całym świecie.

 

 

PODWIESZANIE

W przyszłym roku, pomiędzy 11, a 13 czerwca, równolegle do Tattoo Festu, odbędzie się SusCon. Jest to impreza poświęcona przede wszystkim  suspension . Oczywiście nie zabraknie warsztatów z piercingu oraz innych form body modyfication.

Organizacja Bod Mod obejmie tą imprezę patronatem medialnym.


W tym roku oprócz tradycyjnych warsztatów i seminariów związanych z suspension i Pulingiem, pojawią się seminaria i warsztaty dla Piercerów prowadzone przez doskonale znaną na polskiej scenie Bod Mod -Marzenę Tkacz, która przygotowała część ze swoich seminariów II i III Stopnia, oraz pojawią się m.in. Seminaria z Pozyskiwania dotacji unijnych, marketingu bezpośredniego, reklamy i zarządzania finansami., przygotowane specjalnie pod kątem salonów i sklepów Tattoo & Piercing " Jak by tego było mało Poprowadzone zostaną otwarte panele na temat Rytuałów Przejścia , będzie możliwość dodatkowo Spróbowania rKavadi walkr1; oraz uczestnictwa w wielu bardzo ciekawych projektach które pojawią się w ramach 3rd Annual suspension. "


Strona Organizatora : www.alteredstates.pl

www.myspace.com/alteredstatessuspension

 

TATUAŻ WARSZAWA >>

konwent tatuaŻu

Już po raz drugi zjadą się do Trójmiasta tatuażyści z całego kraju i nie tylko. W tym roku czeka nas wiele zmian, ponieważ oferta konwentu została poszerzona o nowe atrakcje. Spotykamy się 7 i 8 sierpnia w Centrum Stocznia Gdańska przy ul. Doki 1.

 

TATUAŻ

 

 

 

 

 

 

 

Na imprezie będzie można spotkać wystawców z Polski, gości zaproszonych z zagranicy, pojawi się biżuteria, odzież alternatywna oraz dużo muzyki. Przez świat konwentu przeprowadzi nas Dominik „Domino”, a motywem przewodnim w roku 2010 będzie… Horror! O co chodzi? O to, że wśród konkursów co roku odbywa się konkurencja tematyczna. Uczestnicy muszą stworzyć tatuaż nawiązujący do horroru i wszystkiego, co nam się z nim kojarzy.

Wśród atrakcji znajduje się pokaz suspension, który wykona czteroosobowa grupa Hooked Friends. Będzie też coś o histori – Piotr Wojciechowski Collection, czyli jedyny w Polsce zbiór eksponatów, mówiący o dziejach tatuażu. Ta prywatna kolekcja zostanie wystawiona w trakcie konwentu. Będziecie mogli zobaczyć, na jakiś maszynkach pracowało się kiedyś, a na jakich dziś, jakiego sprzętu używają plemienni tatużyści oraz wiele innych ciekawostek.

W tym roku zaplanowano 70 boksów dla wystawców tatuażu, będzie zatem co oglądać! Wśród wykonawców ozdób będzie toczyć się coroczna rywalizacja w konkursach:

- Najlepszy tatuaż I dnia Konwentu,

- Najlepszy tatuaż II dnia Konwentu,

- Najlepszy tatuaż tradycyjny,

- Najlepszy tatuaż duży czarno-szary,

- Najlepszy tatuaż mały czarno-szary,

- Najlepszy tatuaż duży kolorowy,

- Najlepszy tatuaż mały kolorowy,

- Najlepszy tatuaż autorski,

- Najlepszy tatuaż związany z horrorem,

- Kompozycja damska.

Na koncertach będziemy gościć gdański zespół rockowy Apteka oraz Arshenic, hardcore w postaci Schizmy, Rearrange i Gold Old Days, None zagra metal, punk zaprezentuje Street Chaos i Nothing Between Us.  Granie zaplanowano tym razem na świeżym powietrzu. Scena zostanie zamontowana na zewnątrz Centrum, co poprawi jakość nagłośnienia i pozwoli większej liczbie uczestników konwentu cieszyć się muzyką.

Imprezy zrzeszające miłośników tatuażu łączą coraz szersze ich grono. Spotykajmy się zatem jak najczęściej. Nie może Cię zabraknąć w sierpniu na gdańskim konwencie!

 

W dniach 24-25 kwietnia w Grudziądzu odbędzie się już po raz trzeci Ogólnopolski Festiwal Tatuażu. W ciągu tych dwóch dni odbędzie się wiele konkursów dla tatuatorów, a także przewidziano liczne dodatkowe atrakcje, m.in. wystawę motocykli, performance muzyczne oraz akrobatykę sportową.

 

TATUAŻ WARSZAWA

Organizatorem imprezy jest Studio Tatuażu 3rd Eye. Zapraszamy zainteresowanych do odwiedzenia klubu Skala przy ul. Rybackiej 14 w tych dniach od godz. 12.00. Będzie to okazja m.in. do porównania swoich prac z innymi tatuażystami, podglądnięcia warsztatu bardziej doświadczonych artystów, czy też znalezienia tatuażu dla siebie. Bilety można nabyć na miejscu, w każdym dniu festiwalu.

W planie imprezy przewidziano konkursy na:

SOBOTA

   - tatuaż duży kolorowy
   - tatuaż mały czarno – szary
   - tatuaż autorski
   - kompozycja damska
   - tatuaż I Dnia Festiwalu

NIEDZIELA

   - tatuaż mały kolorowy
   - tatuaż duży czarno – szary
   - kompozycja męska
   - konkurencja otwarta
   - tatuaż II Dnia Festiwalu
   - Best of Show – Najlepszy Tatuaż Konwencji 

     W niedzielę 25 kwietnia odbędzie się konkurs tatuażu Best of Show. Główna nagroda jest nietuzinkowa – maszynka do tatuażu projektu i wykonania Leńa, jednego z czołowych artystów tatuażu w Polsce i zagranicą.

Serdecznie zapraszamy na festiwal, ponieważ jest to kolejna wyśmienita okazja do głębszego poznania tej wspaniałej sztuki, spotkania ciekawych ludzi, w tym wybitnych artystów tatuażu oraz atrakcyjnej formy spędzenia wolnego czasu.