POCZYTAJ !!!

Zanim zdecydujesz się na tatuaż starannie dobierz wzór.

Źródeł jest dużo a pomoże Ci na pewno wyszukiwarka Google

Polecam poczytać o najnowszych trendach na:

www.bodmod.org.pl

www.tatuaze.org

 

TATUAŻ WARSZAWA

Przy wyborze studia należy kierować się zdrowym rozsądkiem i dobrym smakiem. Zaczynając przygodę z tatuażami z reguły nie wie się, które studio jest dobre i jaki motyw jest odpowiedni.

Ja wchodząc do nieznanego studia sprawdziłbym najpierw czystość i profesjonalizm, zbadałbym czy ludzie tam pracujący wzbudzają zaufanie i co najważniejsze sprawdziłbym portfolio tatuatorów. Jeżeli studio nie ma zdjęć swoich prac to radzę od razu uciekać, bo oznacza to, że nie mają się czym pochwalić i są po prostu kiepscy. Ja osobiście pracuję w gliwickim studiu D3XS, gdzie tatuują Spider, Anton Oleksenko i Piotr Wojciechowski (chwilowo na wygnaniu). Mam przyjemność pracować z prawdziwymi artystami i chciałbym Wam opowiedzieć jak odbywa się to w dobrym studiu. Jeżeli przyjdziesz z kiepskim pomysłem, motyw nie pasuje do danego miejsca, bądź jest za mały my Ci o tym powiemy. Jeżeli przyjdziesz z pomysłem oklepanym np. tatuaż napis na przedramieniu (u mężczyzn), chińskie literki i gwiazdki a'la Rihanna (u kobiet) to także się o tym od nas dowiesz. Jak wszędzie są artyści i rzemieślnicy. Gdy przyjdziesz do rzemieślnika, on lepiej lub gorzej wytatuuje Ci Twój tatuaż, niezależnie od tego, czy jest on fajny, dopasowany do miejsca i wielkości. Gdy natomiast trafisz w ręce artysty, on doradzi Ci właściwą wielkość, miejsce, a przede wszystkim zaproponuje Ci tatuaż autorski.

 

patriotyczne tatuaŻE

TATUAŻENadszedł czas na modę na tatuaże. Jednak nie zwyczajne, ale takie, z którymi można się bardziej identyfikować.

Ludzie wykonują patriotyczny tatuaż z wielu powodów. Niestety tatuaże te nie zawsze są poważne, jak można oczekiwać. Istnieje wśród nich wiele takich, które w pewnym stopniu obrażają dany kraj. Przykładami takich tatuaży mogą być amerykański orzeł siedzącego na stolcu czy z wojskowymi insygniami opatrzonymi napisem: "Let's roll".

Tatuaże patriotyczne mają zamiar wyrazić nie tylko sentyment, a także uwzględnić chęć do działania wielu patriotów czy nawet zemsty na kraje i grupy ludzi, którzy napadli i zagrozili ojczyźnie. W Stanach Zjednoczonych tatuaże patriotyczne występują jako unikalne, podczas gdy w innych krajach są rzeczywistą i powszechną oznaką dumy narodowej. Na przykład Australijczycy posiadają wiele wzorów do wyboru. Jednakże wszystkie patriotyczne wzory tatuażu, niezależnie od kraju pochodzenia, mają demonstrować i wywoływać głębokie poczucie dumy.

Ponieważ coraz więcej ludzi na całym świecie jest dotkniętych groźbą ataków terrorystycznych i wojny z nim, to jest prawdopodobne, że liczba patriotycznych tatuaży we wszystkich krajach będzie nadal rosła. Patriotyczne tatuaże są stale widoczne jako sposób na wyrażenie poparcia dla swojego kraju i miłość do jego ideałów.

Dowodem no to, jak wiele ludzi robi sobie w Polsce patriotyczne dziary jest chociażby wernisaż, który jakiś czas temu odbył się w Warszawie. Nosił on nazwę "Poczuj Warszawę na własnej skórze". W sesji można było obejrzeć tatuaże raperów z zespołu Hemp Gru, czy znanego prezentera telewizyjnego Piotrka Kędzierskiego. Jeśli chodzi o motywy tatuażu patriotycznego mieszkańców stolicy, są one różne. Największym zainteresowaniem wśród amatorów "stolicy na własnym ciele" cieszą się najbardziej rozpoznawalne symbole miasta tj.: PKiN, sceny z Powstania Warszawskiego, herb dzielnicy lub syrenka.

tatuaŻ dla poczĄTKUJĄCYCH

Moda na tatuaże jest obecnie bardzo widoczna i wielu z Was zastanawia się pewnie nad swym pierwszym tattoo. Oto mój pogląd na ten temat. Dobry tatuaż wyraża danego człowieka, odróżnia go od innych oraz czyni go bardziej oryginalnym i kolorowym.

Jeszcze pytanie: ile to kosztuje? Dobry tatuaż nie jest tani i często ramię kosztuje grubo ponad 1000 zł, ale po pierwsze płacisz za fachowość i bezpieczeństwo, a po drugie należy pamiętać, że jest to decyzja na całe życie i powinna o niej decydować estetyka, a nie pieniądze. Wiem, czym grozi nieprzemyślana decyzja, bo zakrywamy masę starych, źle zrobionych tatuaży, których właściciele wstydzą się wyjść na plaże czy basen, bo to co mają na ciele wygląda po prostu okropnie. Gdy trafisz do D3XS w Gliwicach, możesz spodziewać się dłuższej rozmowy, umówienia się na zrobienie projektu i wreszcie tatuażu. Chcemy, aby każdy wykonany u nas tatuaż był niepowtarzalny i świetnie wykonany. Pozwalają nam na to wieloletnie doświadczenie i wyobraźnia twórcza poszczególnych artystów. W katalogach znajdziesz wyłącznie nasze prace oraz projekty i na ich podstawie masz sobie wyrobić pogląd o naszej fachowości, a dopiero wtedy pytamy Cię, co chciałbyś mieć na swojej skórze. Następnie rysujemy szkic, lub kolorowy projekt, a dopiero na końcu robimy tatuaż. Tak właśnie powinna wyglądać droga do naprawdę dobrego i niepowtarzalnego wzoru.

Spytacie kim jestem, że tak mędrkuję i wyrażam autorytatywne opinie na ten temat. Odpowiadam: Od dłuższego czasu zajmuję się magazynem „Tatuaż – Ciało i Sztuka”, najstarszym pismem o tatuażach w Europie Środkowowschodniej. Jeżdżę na konwenty tatuażu, przeglądam fora internetowe, rozmawiam z tatuatorami i to wszystko pozwala mi wypowiadać się na temat tatuażu. Podałem kilka rad dla początkujących, a jeżeli chcecie zagłębić się w tematykę polecam także strony www.tatuaz.net, www.d3xs.com i www.kontrowers.com oraz książkę Andrzeja Jelskiego „Tatuaż”, gdzie znajdziecie informacje o historii i teraźniejszości tatuażu.